Kunstverk på Yttervik Gård. Samspel63s produktutviklingsresidens

Konstfotografier av Eilen Austli, tagna på Yttervik Gård under produktutvecklignsresidenset i Samspel63. Foto: Eilen Austli.

I Samspel63s produktutviklingsresidens møtes skapere fra Sverige og Norge i ulike miljøer for å utforske materialer, ideer og uttrykk. På Yttervik Gård førte et av årets residenser til kunstverket Nyvändaren, skapt av kunstfotograf Eilen Austli og kunstner og sveiser Moa Olofsdotter. Nå kan du se en kortfilm av Elias Eriksson, hvor Moa og Eilen, sammen med Åslaug Bratberg på Yttervik Gård, snakker om prosessen, stedet og høybøteren som ble kjernen i arbeidet. Se filmen og flere bilder

Les mer om dette prosjektet: samspel63.se

Under avdukingen av Nyvändaren ble også fotoutstillingen “Echoes of Light” med Eilens bilder fra gården vist for første gang — og en film gir et innblikk i hele prosessen.