Parallellsesjon 3. Kreativ teknologi

6. november 2025

14:40 - 15:25

Kinosal

Kjøp billetter

Konferansen er gratis, men du betaler for kaffe og lunsj begge dagene. Gjelder også for dem med festivalpass.

3. Kreativ teknologi: Uendelige muligheter

Presentasjoner, diskusjon og spørsmål med Fredrik Bye fra satsingen Vizlab, Sindre Grønvoll fra Breach VR og Nina Fjelnset fra ablemagic. Parallellsesjonen ledes av Anne Lein Kristiansen fra Tindved og Gunn Tangstad fra Steinkjer Utvikling

Sindre Grønvoll fra Breach VR 

Sindre har jobbet med spillutvikling og interaktive medier i over 20 år. Hans bakgrunn er fra internasjonal spillbransje og i de siste 9 år har han fungert som kunstnerisk leder hos Breach VR.

Breach VR leverer XR-opplevelser til en rekke nasjonale og internasjonale kunder og partnere. Prosjektene spenner seg fra spillutvikling, forskning og utvikling samt kunstinstallasjoner og interaktive formidlingsløsninger for museer og opplevelsesnæringer. Uavhengig av kunde og sluttbruker ligger alltid fokuset på verdiskapende og gode brukeropplevelser i møte med innovativ og nyskapende teknologi.

Nina Fjelnset fra ablemagic 

Nina Fjelnset i ablemagic har jobbet med å skape konsepter i over 20 år.  Hun har sammen med resten av ablemagic utviklet utstillinger, installasjoner, immersive rom, apper, spill og bøker. ablemagic tar alltid utgangspunkt i det de skal fortelle og  leter alltid etter muligheter for deltagelse, uansett format, plattform og rom. For et rom – uansett om det er stort eller lite, om det er en foajé, et museum eller en flyplass – kommer med andre krav og muligheter enn en skjerm i hånda eller på veggen.Presentasjon på konferansen ser på “Formidling og opplevelser i fysiske rom”.

Fredrik Bye fra Vizlab

Fredrik Bye er innholdsprodusent med over ti års erfaring fra nasjonale og internasjonale produksjoner. I dag er han engasjert av Tindved Kulturhage til å fronte satsingen på Vizlab – et nytt virtuelt produksjonsstudio i Levanger som skal bygge bro mellom kreativ teknologi, film og industriell innovasjon. Fredrik skal holde innlegg om: Virtuell produksjon – et nytt verktøy for industriell innovasjon

Vizlab er et kommende virtuelt produksjonsstudio i Levanger som kombinerer filmteknologi, kunstig intelligens, spillmotor og industriell innovasjon. Ved å bruke LED-volumer og sanntids 3D-visualisering utvikler Vizlab nye måter å planlegge, teste og visualisere komplekse prosjekter på – fra produktutvikling til industriell simulering og kartlegging.

Kjøp billetter

Konferansen er gratis, men du betaler for kaffe og lunsj begge dagene. Gjelder også for dem med festivalpass.